Jindro, rádi tě zase vidíme. Kingdom Come: Deliverance se konečně dočkal českého dabingu

Je to pět let, co vyšla herní pecka od českých vývojářů Warhorse Studio , od které se prodalo 5,5 milionů kopií. Pro české studio je to ohromný úspěch, i když fanouškovská základna byla při vydání zklamaná, že chybí český dabing. To se však změnilo. Dočkali jsme se totiž nového updatu, který přidává české hlasy do hry. Pojďte vzít Jindru na procházku středověkým Českem.

Známé hlasy v jedné z našich nejúspěšných her

Do dabingu Kingdom Come: Deliverance se kromě fanoušků zapojili i významní herci. Svůj nezaměnitelný hlas tak hře propůjčil charismatický Jan Přeučil , jenž se zhostil role vypravěče, který zazní v samotném úvodu hry. Role ničemného hraběte Markvart von Aulitz se zhostil oblíbený herec Ladislav Županič . Jejich role patří k těm menším, přesto je to pro původně amatérský počin působivá spolupráce, která mnoho fanoušků příjemně překvapila. Dále si můžete ve hře poslechnout hlas Václava Knopa , Svatopluka Schullera , Luboše Ondráčka , Petra Gelnara , Barboru Zychovou nebo Zdeňka Junáka . Kromě nich se ve hře připojí i přes 40 divadelních herců. Hlavní roli Jindřicha si střihl mladý herec Richard Wágner , Artur Komňacký pak bude hlavního hrdinu často doprovázet při dobrodružstvích coby šlechtic Jan Ptáček. Pro skalní fanoušky Kingdom Come: Deliverance nicméně bude zdaleka nejzajímavější jiné jméno. Dabing totiž hned dvojnásobně podpořil i hlavní designér hry Daniel Vávra . Autorům totiž přislíbil finanční pomoc v podobě 200 tisíc korun a navíc propůjčil hlas panu Hanuši z Lipé, kterému již dříve digitálně daroval i tvář.

Pouze pro herní PC?

Momentálně to vypadá, český dabing zůstane výsadou PC verze. Na facebookových stránkách se strhly vášnivé diskuze, ale na dotazy fanoušků, zda dabing přijde i na konzole, se tvůrci nechali slyšet, že to není příliš reálné. Je tedy více než jasné, že port není v kompetenci tvůrců nové lokalizace a je otázkou, zda by toto přání mohl v budoucnu vyslyšet samotný Warhorse . Pokud tedy vlastníte pouze konzoli, možná je na čase pořídit si herní počítač nebo herní notebook .

Pojďte nasát atmosféru středověkých Čech se vším všudy

Kingdom Come: Deliverance je po právu označován za jednu z nejlepších českých her. Užijte si drsný středověk, který vás vtáhne na cestu českou zemí v čase nejistot a nepokojů. Vládne král Václav, ale místo toho je zajat svým bratrem Zikmundem, který si jezdí krajem s armádou a drancuje Čechy. Uprostřed toho všeho chaosu jste vy – Jindřich, syn kováře. Váš obyčejný život se ocitne v troskách po nájezdu žoldáků, kteří vypálí vaši vesnici a zabijí téměř všechny. Vám se však jako zázrakem podaří uniknout. Bojujte spolu s Jindrou o osud Čech i o ten váš.