Rudolf radí

Proč jsou obavy z repasu zbytečné

Je výhodné pořídit si repasovaný notebook? Není čeho se bát!

Přemýšlíte nad pořízením repasovaného notebooku, ale nevíte, jestli je to dobrý nápad? Nemějte obavy! Repasovaná (remarketed) výpočetní technika má spoustu výhod a pozitiv, díky čemuž její obliba v posledních letech neustále stoupá. V dnešním článku vám prozradíme, proč tomu tak je.

Podle pana Jiřího Špunara, vedoucího obchodního oddělení, jsou výhody nákupu repasovaných notebooků jednoznačné:

  • značkové výrobky naprostých leaderů v IT
  • vysoká odolnost celé sestavy a dlouhá výdrž stroje (špičková konstrukce a materiál)
  • optimalizované komponenty přímo pro dané zařízení (důraz na maximální rychlost bez výkyvů)
  • řada technologických vymožeností a nadstandardních řešení (repasují se většinou TOP manažerská a pracovní zařízení)
  • cena, která tvoří zlomek původní pořizovací ceny (nejsou výjimkou slevy i 90%-> PC: 90k a nová cena např. 6k apod.)

Pokud využijete služeb zavedených firem, které této technice věří a stojí si za ní, můžete zároveň počítat se záručními podmínkami na plnou funkčnost v délce 12–24 měsíců.
„Rozsah je pak plně srovnatelný s novými výrobky s rozdílem, že u remarketed produktů získá zákazník našlapaný stroj s nesrovnatelně větší výbavou, místo základního produktu z nové distribuce,“ dodává pan Jiří Špunar.

Klady a zápory repasovaných zařízení

Když repasovaný notebook, tak jedině od stabilní a seriózní společnosti. To by měl mít na paměti snad každý. Když se budete držet tohoto pravidla, tak se vyhnete největší hrozbě, kterou je pomalý chod zařízení. Doba „udýchaných“ sestav a provizorních řešení je totiž dávno za námi. V současné době i ta nejlevnější zařízení ve 100 % případů vyhovují nárokům na dnešní plnohodnotný provoz v domácnostech nebo kancelářských a výrobních provozech.

Čím dál více větších firem přichází na chuť repasovaným zařízením. Je to logické – dodávky těchto zařízení znamenají úsporu až stovek tisíc korun a moderní IT specialisté si jednoduše spočítají, co je pro firmu výhodnější.

Jediným nedostatkem, se kterým musíte tak trochu u repasované technologie počítat, jsou drobné kosmetické nedokonalosti, které vzniknou na základě používání zařízení uživatelem před vámi. „Záměrně nezmiňuji baterii u notebooků a dalších přenosných zařízení, protože v dnešní době je každé zařízení téměř výhradně připojené na síť a používané jako stolní PC,“ vysvětluje pan Jiří Špunar, vedoucí obchodního oddělení.

Stupně a míra poškození

Toto si každý velký prodejce specifikuje sám, přesto se v obecné rovině lze řídit následujícím rozdělením:

Předváděcí (renew)

Tento typ sortimentu představuje v rámci použitého zboží naprosto jedinečnou alternativu k novým produktům. Tím, že se jedná hlavně o nevyprodané skladové zásoby výrobce, předváděcí, marketingové či krátkodobě použité kusy, vždy dostanete to nejlepší z aktuálního světového trhu za zlomek ceny nového zboží.

Repasované (remarketed)

Výborná volba pro všechny zákazníky, kteří preferují naprostou exkluzivitu TOP manažerské použité výpočetní techniky za bezkonkurenční výprodejové ceny. Tyto produkty většinou pocházejí z operativních leasingů či odkupů z velkých firem v rámci celého světa a procházejí profesionální repasí přímo výrobcem zařízení. V rámci této repase je zajištěna maximální kvalita a následná kontrola výrobku, kterou můžeme nabídnout díky nadstandardním vztahům s výrobci zařízení pouze u nás, v Gigacomputeru. Repase se neprovádí na baterie, které se považují za spotřební zboží, a proto zůstávají původní. Kusy mohou mít povrchová poškození odpovídající pravidelnému uživatelskému používání, chybějící záslepky portů či kosmetické defekty neovlivňující samotnou funkčnost zařízení.

Výprodej a ostatní

Jedná se o kusy s výraznějšími vadami, na náhradní díly apod.

Na co si dát pozor?

Při pořizování repasovaných notebooků byste si měli dát pozor především na původ zboží u soukromých inzercí. Při nákupu produktu u velké ověřené firmy prodejci garantují původ zboží a postarají se o vás při sebemenších nesnázích. „Problematické bývají soukromé inzeráty, kdy se jak prodejci, tak kupující vystavují konfliktu se zákonem,“ upozorňuje pan Jiří Špunar.

Jak se zorientovat při nákupu repasovaných produktů

Nákup repasované techniky není ničím neobvyklým. Na začátku byste si vždy měli říct, co od samotného zařízení očekáváte, díky čemuž je následný nákup daleko snazší. Mezi zásadní výhody při rozhodování patří obrovská šíře sortimentu, díky které se, i při stanovení cenové hladiny, nakupující mohou pohybovat napříč velice rozdílnými kategoriemi. U notebooků to jsou velikosti displejů, u stolních PC provedení skříní, unikátní komponentová vybavenost či nadstandardní možnosti konektivity s periferiemi a doplňkovým příslušenstvím.

Jak vidíte, repasovaných notebooků není třeba se bát. Prozkoumejte naši skvělou nabídku a vyberte si u nás nadupaný stroj za skvělou cenu!