Brněnský Game Access – co letos čekat?

Sedmý ročník brněnské videoherní konference Game Access se blíží a město se stává centrem herního světa. Konference se koná ve dnech 31. května a 1. června v Hale P brněnského výstaviště. Organizátorem je GameDev Area, který se zaměřuje na podporu herní komunity nejen v Brně, ale také v Praze. Letos se očekává účast více než 2000 návštěvníků. Budete tam také?

Jaký bude program?

Hlavními lákadly Game Access budou přednášky a prezentace světových herních vývojářů a vývojářek. Mezi hosty letošního ročníku bude mimo jiné režisér a designér legendárních her jako System Shock, Deus Ex či Ultima, Warren Spector. Dalším zajímavým hostem bude kreativní ředitel studia Housemarque, Harry Krueger, který má na kontě hru Returnal, nebo kreativní a narativní ředitelka studia Disco Globe, Jill Murray, která se podílela na scénáři Assassin’s Creed IV: Black Flag a Shadow of the Tomb Raider. Mezi hosty bude také skladatel Petri Alanko, který složil hudbu pro hry jako Alan Wake, Control nebo Quantum Break. Další zajímaví hosté zahrnují programátora Joshua Flitcrofta, specializujícího se na uživatelské rozhraní a přístupnost v herním průmyslu, a Carolin Wendt, šéfku komunitního managementu v CD Projekt RED. Celkem se očekává účast více než osmdesáti hostů. Kromě přednášek a prezentací se návštěvníci mohou těšit také na workshop a panelové diskuse. Součástí konference bude také doprovodný program, který zahrnuje indie showcase, kde budou jednotlivci a týmy z Česka, Slovenska, Turecka, Kanady a Brazílie představovat své herní projekty. Nejlepší projekty budou oceněny v rámci Game Access Indie Awards, kde bude mít každý účastník možnost hlasovat. Na podrobný program i všechny účastníky se můžete podívat na oficiální stránce akce.

Vstupenky

Základní vstupné na tuto proslulou videoherní konferenci vychází na 4100 korun. To zahrnuje přístup ke všem přednáškám, workshopům a diskusím. Pokud se však chcete zúčastnit speciálních večerních párty a využít speciální matchmakingovou aplikaci, která vám umožní najít odpovídající kontakty a partnery pro vaše herní projekty, můžete si zakoupit vstupenku za cenu 5200 korun. Pro ty, kteří chtějí ještě víc vyždímat z této konference, je k dispozici prémiový vstup, jehož součástí je vstup do VIP zón, oběd a speciální setkání s ostatními držiteli prémiových vstupenek. Tato exkluzivní zkušenost vás vyjde na 7600 korun. Studenti mohou využít 50% slevu na nákup všech úrovní vstupu.

Herní hudba

Dvoudenní konferenci doplní dvojice koncertů herní hudby. Výběr toho nejlepšího z českých herních soundtracků odehraje 1. června Filharmonie Brno, během Czech Games Live Orchestra. Během této události zazní skladby z oblíbených her, jako je série Mafia, surrealistická hororová adventura Someday You'll Return, vojenské simulace z série Arma, nebo nedávná taktická strategie Last Train Home. Konferenční víkend pak uzavře polská kapela Percival Schuttenbach, která se podílela na tvorbě soundtracku pro Zaklínače 3. Jejich vystoupení Wild Hunt Live čerpá z onoho repertoáru s využitím tradičních nástrojů a mocných vokálů, doplněných o taneční vystoupení. Game Access se tak nejen bude věnovat diskuzím a prezentacím, ale také nabídne skvělou zábavu v podobě živé hudby z populárních herních titulů. Těšit se můžete na nezapomenutelný zážitek, který zviditelní tvořivý a umělecký přístup k herní hudbě.

Game Access je skvělou příležitostí pro vývojáře, hráče a fanoušky videoher seznámit se s nejnovějšími trendy a inovacemi v herním průmyslu. Konference se každým rokem rozšiřuje a letos slibuje ještě bohatší program. Díky různým úrovním vstupu mohou účastníci vybrat přesně podle svých preferencí a potřeb. A s doprovodným programem v podobě koncertů herní hudby se Game Access stává opravdu kompletním a nezapomenutelným zážitkem. Pokud vás zajímají videohry a chcete poznat tvůrce za těmito projekty, neváhejte a navštivte brněnský Game Access. Zároveň se tam určitě dozvíte požadavky na nové hry a tím pádem i to, jestli váš herní počítač zvládne nové herní pecky rozjet bez potíží.