Tvůrci zaklínače chystají další velké AAA fantasy dobrodružství

Na internet unikly první detaily o chystané AAA hře od bývalých vývojářů Zaklínače a Cyberpunku 2077, kteří po odchodu z CD Projektu založili vlastní studio s názvem Rebel Wolves. V čele před necelými dvěma roky založeného týmu stojí herní ředitel třetího Zaklínače Konrad Tomaszkiewicz, ke kterému se v uplynulých měsících postupně přidali další bývalí členové CD Projektu.

Vzbudilo se obrovské nadšení mezi fanoušky her, když se na internetu objevily úniky informací o chystané AAA fantasy hře od Rebel Wolves, týmu složeném z bývalých vývojářů uznávaných her jako Zaklínač a Cyberpunk 2077. Rebel Wolves je nově vytvořené studio, které vyrostlo z odcházejících hrdinů z CD Projektu. V jeho čele se nachází Konrad Tomaszkiewicz, herní ředitel třetího Zaklínače, který dokázal svou schopnost ve vedení skvělých her. Po svém odchodu z CD Projektu se rozhodl založit vlastní studio, které by se mohlo pokusit vyrvat trůn nejlepších fantasy her.

Podle uniklých informací ze zdroje známého pouze pod přezdívkou Kurakasis bude hra s názvem "Dawnwalker: Origins" představovat nové fantasy univerzum s temným podtextem. Jedná se o příběhové RPG zaměřené na jednoho hráče, které bude dostupné pro PC i konzole. Studio Rebel Wolves plánuje vytvoření úplné ságy, která by měla přinést revoluci v RPG žánru.

Podle informací ze stejného zdroje byla hra "Dawnwalker: Origins" porovnána s datadiskem "O víně a krvi" z třetího dílu Zaklínače, což naznačuje, že rozsah hry může být mírně skromnější než u předchozích titulů Rebel Wolves. Nicméně, to neznamená, že by hra neměla nabídnout důkladný a poutavý zážitek.

Studio Rebel Wolves je složeno z přibližně 100 vývojářů a v jejich financování je zapojeno vydavatelství NetEase, což je nezanedbatelná podpora pro jejich ambiciózní projekt. Tým nedávně vstoupil do fáze alfy vývoje, čímž naznačuje, že se na hře aktivně pracuje.

Je zajímavé sledovat, jak se bývalí členové CD Projektu snaží zrealizovat svou vlastní vizi a posunout RPG žánr na další úroveň. Vzhledem k úspěchu předchozích her, které vyšly z této skupiny talentovaných vývojářů, fanoušci mají dobré důvody k očekávání kvalitního a poutavého fantasy dobrodružství. Je však třeba mít na paměti, že uniklé informace nemusí být kompletně pravdivé a oficiální oznámení od Rebel Wolves nebo CD Projektu zatím chybí. Doporučuje se sledovat oficiální kanály studio Rebel Wolves a CD Projektu RED, abyste byli v obraze o dalším vývoji této očekávané hry "Dawnwalker: Origins".