Očekávána novinka ze světa Pána prstenů už je na dosah. S Glumem bychom se měli setkat už v květnu

Vývojáři z Daedalic Entertainment oznámili dokončení projektu, na kterém několik let usilovně pracovali. Mají ještě pár týdnů na vyladění, aby akční adventura přinesla zážitek, na které fanoušci Pána prstenů nedočkavě čekají.

Co zatím víme?

Venku je již několik trailerů, takže jsme měli možnosti si Gluma i část světa prohlédnout na vlastní oči. Co dále však o hře víme?

Příběh hry se odehrává souběžně s událostmi ze Společenstva prstenu. Se záhadným Glumem se vydáte na nebezpečnou cestu a budete svědky toho, jak převezl mocné postavy, které známe z knih a filmů. Dosud nevyprávěný příběh Gluma má zahrnovat útěk z Mordoru, setkání s Odulou a podíváme se i do žalářů elfího krále Thranduila, kterého známe z Hobbita. Glum sice není žádný bojovník, ale když se naskytne příležitost, dokáže neopatrného nepřítele uškrtit nebo najít kreativnější a méně riskantní způsob, jak se vyvléknout z nebezpečí.

Co se týká grafického zpracování, Středozemě je stále tak krásná, možná i krásnější, než si ji pamatujeme z filmů. Samotný Glum je pak trochu roztomilejší a má i bohatější kštici, než jsme zvyklí z filmového plátna. Je také detailnější. Zajímavostí pak je, že Glum sám sebe pořád vidí jako hobita. Upgradu se dočkala i elfí říše krále Thranduila, který vypadá mnohem pompézněji. Kromě elfů a skřetů se setkáme i s novými postavami – třeba se služebníkem Saurona, který používá označení Candle man.

Není žádným tajemstvím, že The Lord of the Rings: Gollum je hrou , která se zaměřuje převážně na stealth. Glum nikdy nebyl bojovník a se všemi nástrahami si většinou poradil nenápadně. Bude tak potřeba mnoho plížení, odlákávání nepřátel či potápění. Likvidace nepřátel se nejspíše omezí na škrcení či jiné formy nenápadného zabití.

I když názory na filmového Gluma se různí, v tomto příběhu není Glum ani padouch, ani hrdina, ale spíše tragická postava, kterou všichni pronásledují. Ve hře dostaneme možnost rozhodování a bude tedy jen na nás, zda se Glum vydá temnou cestou nebo se spíš bude snažit držet své původní verze – hobita Smeagola.

Požadavky na hru

Na webu už se také objevili minimální a doporučené požadavky na hardware. Abyste si hru zahráli na High , je doporučen procesor Intel i3-6100 či AMD Ryzen 5 2600, 32 RAM, grafická karta Nvidia RTX 4070 nebo AMD Radeon RX 6800 XT (16 GB) a minimálně 45 GB volného místa na disku. Zvládnete hru rozjet na svém herním počítači či herním notebooku? Pokud ne, nemusíte smutnit. Zahrát si můžete i s omezeným budgetem - stačí se poohlédnout po předváděcím počítači či předváděcím notebooku.