Tajemná předválečná Varšava se nám představí v novém titulu The Thaumaturge

Polské společnosti 11 bit studios a Fool’s Theory nás zvou na výlet do drsných ulic Varšavy roku 1905 ve svém nejnovějším izometrickém RPG titulu The Thaumaturge. Tento titul nám umožní prozkoumat bohaté čtvrti s luxusními hotely a hlučnými bary, stejně jako polorozpadlé chatrče, přičemž se ocitneme v kůži hlavního hrdiny Wiktora, thaumaturga, který má schopnost ovládat nadpřirozené bytosti známé jako Salutoři.

Quest trailer je venku

Sedmiminutové video nám poskytuje prohlídku Varšavy před druhou světovou válkou, kdy zde spolu žili Poláci, Rusové a Židé. Ukazuje nám několik různých míst, která můžeme navštívit při plnění úkolu To Dust, You Shall Return, kde se Wiktor snaží pomoci člence císařského dvora uniknout z města.

Příběh vypadá slibně

Hrdina příběhu je Wiktor Szulski, potomek pokolení mágů, který se stejně jako jeho otec a před ním jeho otec narodil s thaumaturgickou mocí. Nijak se nestydí ji využívat, přijal ji za součást sebe sama, ale zároveň netrpí žádnou iluzí, že se snad jedná o kdovíjaký dar. Chápe totiž, že za všechno je potřeba zaplatit cenu. Kouzelná síla je pro něj spíš kletba než cokoliv jiného. Nic to však nemění na faktu, že Salutoři zaplavují celou Varšavu a nepokoji zmítané město je pro ně doslova hostinou – živí se totiž lidskými obavami. Viktor je však dokáže polapit a jejich schopnosti později využít v soubojích.

Inspirace v mytologii

Salutoři čerpají inspiraci z lidových pohádek a hráčům umožňují ovlivňovat lidi, což se ukazuje jako velká výhoda ve svízelných situacích. Nicméně, každá moc má svou cenu. Během hry se hráči budou hlouběji ponořovat do Wiktorových schopností, které budou moci vylepšovat, aby lépe ovlivňovali lidi, bojovali a prozkoumávali okolí, přičemž budou odhalovat spletitost dialogů plných možností volby.

Našláplé RPG

Na rozdíl od tradičních RPG prvků, jako je plný inventář a velké množství nepodstatné kořisti, se vývojáři rozhodli v The Thaumaturge dát důraz na smysluplné a osobní příběhy s thaumaturgickým vnímáním a manipulací postav. Jedním z představených prvků ve videu je strom dovedností rozdělený na čtyři části: srdce, mysl, čin a slovo. V soubojích budou nemalou roli hrát právě schopnosti lapených Salutorů- éterické běsy se nejvíce využijí v tahových soubojích, ale příběh se nebude posouvat pouze pomocí násilí. Čeká na nás také bohaté spektrum rozhovorů a s nimi spojených rozhodnutí, která budou testovat pružnost našeho morálního kompasu. Duel s vlastní rozervanou myslí bude pravděpodobně hrát nemalou roli - flirtování s astrálními plány a tanec se šelmami z jiných rovin existence totiž nemají úplně příznivý vliv na duševní zdraví. Grafická stránka také vypadá více než povedeně. A já si nemůžu pomoct, ale na polská studia mám slabost, takže se neuvěřitelně těším.

The Thaumaturge bude mít premiéru 20. 2. 2024 na PC a později také na PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Je důležité připomenout, že studio Fool’s Theory spolupracuje s CD Projektem RED na remaku prvního Zaklínače.