MMORPG Chrono Odyssey vypadá naprosto famózně

Posledních pár let nebyl žánr MMO her příliš inovativní, a tak už dlouho čekáme na opravdu zásadní novinky. Mezi stálice patří již dlouho World of Warcraft, Final Fantasy XIV a The Elder Scrolls Online.

Nová onlinovka na obzoru?

Nedávno se na scéně objevil New World, který měl obrovský potenciál, ale bohužel nedokázal ho plně využít. Dalším přírůstkem je Lost Ark, který není špatnou hrou, ale opět se nedá považovat za úplně plnohodnotné MMO. Opravdu silné nové MMORPG hry už totiž dlouho nepřichází. Osobně už několik let hraji v mé volné době Black Desert, které má pro mě zvláštní místo v srdci. Nicméně i já si uvědomuji, že by bylo fajn zpříjemnit si MMORPG trh něčím novým a osvěžujícím. V korejském studiu NPixel pracuje tým v rámci Chrono Studio na nové konkurenci v tomto žánru. Chrono Odyssey je jejich ambiciózním projektem a druhý trailer ukázal ukázky hratelnosti, které jsou díky využití Unreal Engine 5 opravdu skvělé. Masivně multiplayerová RPG hra Chrono Odyssey bude mít skvělou grafiku a rozlehlost otevřeného světa naplněného různými druhy monster.

Pecková grafika a zajímavý příběh

Ale Chrono Odyssey nebude jen dalším obyčejným MMO. Kromě své grafiky se od ostatních bude odlišovat také netradičními souboji, ve kterých tvůrci začlenili prvek manipulace s časem. Právě manipulace s časem bude velmi důležitá i v rámci hlavního příběhu hry. Producent Samuel Seo tvrdí, že souboje budou nepředvídatelné, ale zároveň hráči budou mít nad nimi kontrolu. Svět hry se jmenuje Setera a jeho prostředí se bude měnit nejen během velkých událostí, ale také s příchodem různých ročních období. Ukázka hry nám představuje různá prostředí, jako jsou louky a lesy, skalnaté oblasti a temné kobky. Budeme mít také možnost navštívit různé události z historie světa. Hráči budou mít schopnost nejen zastavit čas, ale i ho vrátit zpět. V průběhu této výpravy budeme potřebovat pomoc i od dalších hráčů. Chrono Odyssey slibuje epické bitvy s obřími bossy, kterých se zúčastní stovky hráčů. Mezi největší výzvy patří Eltanius, který bude ultimátním testem síly našich hrdinů. Spolupráce s ostatními hráči také bude klíčová například v rámci války mezi frakcemi.

Požadavky na hardware?

Chrono Odyssey přináší zajímavé inovace do žánru MMO her a rozhodně stojí za to mu dát šanci. S jeho působivou grafikou a unikátními souboji s časem by mohl osvěžit celý žánr a přilákat nové hráče. Budeme muset počkat na vydání hry a uvidět, jestli se tato ambiciózní hra splní všechna očekávání fanoušků.

Zvládne váš herní počítač či herní notebook hru rozjet? Pro hraní na počítači bude potřeba alespoň Windows 10, Intel Core i5-3570K nebo AMD FX-8310, 12 GB RAM, grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1060 nebo AMD Radeon RX 580, DirectX 11 a 50 GB volného místa na disku. Doporučuje se Intel Core i7-4790 nebo AMD Ryzen 3 3200G, NVIDIA GeForce GTX 3060 nebo AMD Radeon RX 6800 XT a 16 GB RAM.