Manor Lords trhá rekordy ve wishlistech a dostal už i datum předběžného přístupu

Už nějakou dobu je v hledáčku fanoušků středověkých her nově připravovaná hra Manor Lords. Tato středověká strategie, která se momentálně připravuje k vydání, získala velkou popularitu a zájem hráčů. S přehledem se stala nejočekávanější hrou svého žánru na Steamu a druhou nejočekávanější hrou celkově, hned za Hades 2.

Malé očekávání, velká realita

Autor hry, Greg Styczeń, nedávno ohlásil, že Manor Lords překonal hranici dvou milionů přání na Steamu. To je obrovské číslo, zejména vzhledem k tomu, že v době oznámení hry, což bylo v roce 2020, byl jeho střízlivý odhad asi 14 000 přání. Byl příjemně překvapen, když se jejich očekávání překonala o mnohonásobek a hra zaznamenala takový úspěch.

Kromě toho bylo také oznámeno datum vydání hry. Manor Lords bude spuštěn v předběžném přístupu na Steamu a GOGu dne 26. dubna tohoto roku. Navíc bude dostupný i pro hráče s PC Game Passem, což je příjemná zpráva pro fanoušky tohoto předplatného herních služeb.

Středověký nářez

Pokud se ptáte, co vlastně od této hry očekávat, Manor Lords je strategií, kde si užijete život středověkého šlechtice. Budete mít za úkol rozvíjet počáteční vesnici a postupně ji proměňovat v rušné město. Bude tedy na vás, abyste spravovali suroviny, navrhli efektivní produkční řetězce a expandovali do dalších území. Ale Manor Lords není jen o budování, také bude zapotřebí bránit se před sousedními šlechtici, kteří mají své vlastní ambice rozrůstat se.

Hra je inspirována uměním a architekturou Frank pozdního 14. století. Tímto designem a grafikou si klade za cíl přinést autentičnost a věrohodnost středověké éry. Nejde o typické středověké klišé, ale snaží se o historickou přesnost a detailnost, kdekoliv je to možné. Například vynikající vliv na herní mechanismy a grafiku má skutečnost, že hru neomezují žádné mřížky, což umožňuje hráčům maximální svobodu při umístění a rotaci budov.

Slibné mechaniky

Jedním z důležitých aspektů hry je také sestavování a vycvičování vojska. Pokud se chcete efektivně bránit nebo dobývat nová území, budete muset mít k dispozici dobře vycvičené a vybavené jednotky. Mezi jednotkami ve hře najdete od neozbrojených rolníků s improvizovanými zbraněmi, přes lépe obrněné žoldáky, až po rytíře. Samozřejmě, rytíři jsou nejlepší, ale zároveň také nejdražší, takže si musíte rozmyslet, na které jednotky budete klást důraz.

Důležitou součástí hry je i diplomacie. Můžete komunikovat se svými sousedy a ovlivňovat jejich činy pomocí vlivů a výhružek. Záleží jen na vás, jak budete v těchto interakcích úspěšní. Navíc, ekonomický systém hry nabízí virtuální trh, kde si můžete prodat a nakoupit různé druhy zboží.

Manor Lords je tedy ambiciózní středověkou budovatelskou strategií, která slibuje autentický zážitek a věrné zobrazení středověkého světa. Hra kombinuje prvky z různých úspěšných her tohoto žánru, jako například Banished, Going Medieval a Mount and Blade, a vytváří tak unikátní herní zážitek. Jeho přítomnost na seznamu nejočekávanějších her na Steamu a ohromující množství přání je jasným důkazem, že budovatelské strategie určitě nejsou za zenitem a existuje stále silná poptávka po kvalitních hrách tohoto žánru.

Takže, pokud se těšíte na středověkou strategii, kde budete mít možnost rozvíjet vesnici, spravovat suroviny a produkční řetězce a vést vojenské konflikty, pak byste si Manor Lords neměli nechat ujít. Datum vydání předběžného přístupu je stanoveno na 26. dubna 2024, ať už si zvolíte hru pořídit na Steamu, GOGu nebo PC Game Passu. Bude to skvělá příležitost pro všechny fanoušky budovatelských strategií prožít autentický a atmosférický středověký svět, který nabízí Manor Lords.