Hogwarts Legacy láme rekordy, a to i přes nelibost fanoušků k Rowlingové

Oznámení herní novinky Hogwarts Legacy vyvolalo u většiny fanoušků naprostný poprask a miliony hráčů po celém světe netrpělivě očekávali její vydání. Hned za prvních 14 dní od uvedení hry se prodalo přes 12 milionů kopií, což jen dokazuje, že tvůrci Warner Bros. Games udělali krok správným směrem. I když se vůči hře výrazně vymezovala trans komunita kvůli výrokům samotné autorky předlohy J.K. Rowling, hra nadále láme rekordy. Warner Bros. Games si přišlo už na více než 850 milionů dolarů.

Rekord v kategorii her pro jednoho hráče

Hogwarts Legacy stanovila i na platformě Twitch, kde její uvedení sledovalo naráz až 1,28 milionu uživatelů. Za platformě Steam si hru najednou pustilo více než půl milionu uživatelů, aktuálně tam je šestým nejhranějším titulem. Ve čtvrtek Warner Bros. Games oznámila, že hráči u Hogwarts Legacy od jejího uvedení 10. února strávili 280 milionů hodin. Druhým důležitým milníkem je pak pokořený rekord pro nejsledovanější singleplayerovou hru všech dob na platformě Twitch. Na záběry z hraní v úterý 7. února, kdy se ke hře dostali majitelé Deluxe edicí, dívalo 1,3 milionu lidí. Tím byl o 160 tisíc diváků překonán dosavadní rekord, který držel polský Cyberpunk 2077.

Ani bojkot aktivistů nepomohl

Úspěch Hogwarts Legacy u hráčů se dostavil navzdory snahám aktivistů o bojkot hry. Ta byla na mušce kvůli kontroverzním výrokům autorky knih na adresu transsexuálů. Vůči těmto výrokům se přitom vymezily herecké hvězdy filmového Harryho Pottera, ale i některé osobnosti, které dabovaly postavy ve hře. I přes masivní kampaň na všech sociálních sítích se však úspěch hry nepodařilo zastavit.

Jaké jsou dojmy?

Recenze her se tak dělí na dva tábory. Ty, které Hogwarts Legacy vychvalují do nebes a ty, kteří si myslí, že se jedná o předraženou slátaninu. Za nás však záleží, co od samotné hry očekáváte. Pokud je to neokoukaný combat systém a inovativní prvky mechaniky, možná budete zklamaní. Jestliže však patříte mezi skalní fanoušky, kteří touží na vlastní oči vidět lokace z filmů a knih, které tolik milujeme, Hogwarts Legacy je pro vás jasná volba.

Utáhne hru váš herní počítač?

Zatímco majitelé herních konzolí jsou v klidu, majitelé počítačových sestav potřebují kvalitní železo, na kterém hru rozjet. Pozorně si tedy zkonstrolujte, jestli váš herní notebook nebo herní počítačPřed releasem hry byly uvedené hardwarové požadavky, které spoustu lidí překvapili. Na jaké mašině si můžete Hogwarts Legacy užít plynule ve FullHD, QHD nebo 4k? Pojďme se podívat na doporučené požadavky:

  • Operační systém: Windows 10 64bitová verze
  • Operační paměť: 16 GB RAM
  • Procesor: Intel Core i7-8700 / AMD Ryzen 5 3600
  • Grafická karta: Nvidia GeForce GTX 1080 Ti s 11 GB VRAM / AMD Radeon RX 5700 XT s 8 GB VRAM
  • DirectX: verze 12
  • Místo na disku: 85 GB (SSD)