Dragon Age Day: BioWare nám naservíroval další drobečky v novém teaseru

Stejně jako Mass Effect, který slaví svátek 7. listopadu (N7), i populární série Dragon Age má svůj vlastní den, který v kalendáři připadá na 4. prosince. Bývá zvykem, že Bioware v tyto dny fanouškům naservíruje nějaké novinky ohledně chystaných her, vydá nový merch nebo poskytne nějaký jiný „fan service“. Letos jsme čtvrtého prosince dostali nový teaser pro očekávaný titul Dragon Age: Dreadwolf. Nažhavte svoje herní počítače a herní notebooky na novinky.

Návaznost na předchozí díly

Další díl legendární série Dragon Age byl oznámen v roce 2015, stejný rok, kdy bylo vydáno poslední DLC pro předchozí díl Inquisition. Bioware je známý tím, že v posledním vydaném DLC vždycky oznámí hlavního záporáka následujícího dílu. A nejinak tomu bylo i teď – novou nemesis je náš blízký společník, přítel (a pro mnoho lidí i milenec) Solas : prastarý elfský bůh, kterého jsme měli po svém boku celý průchod Inquisition a který se přes svůj závoj lží a polopravd vybarvil na konci DLC Trespasser.

Ticho po pěšině

Nejprve bylo odhalení další hry možná příliš brzké, následovalo ticho a neustálé ujištění od BioWare, že projekt se vyvíjí hladce. Tomu však přímo odporovala situace uvnitř herního studia. Byli totiž propuštěni významní vývojáři. Nedávno propuštění postihlo i některé z nejdéle sloužících zaměstnanců studia, včetně spisovatelů a scénáristů, kteří s firmou spolupracovali desítky let (a nyní žádají o odpovídající odstupné) a v podstatě vytvořili svět a jeho lore tak, jak ho známe. Fanoušci jsou tak znepokojení a ozývají se hlasy, které prohlašují Bioware za mrtvé studio. Je pravdou, že kdysi Bioware kralovalo žánru RPG a první počin Dragon Age: Origins patří dodnes mezi jedny z nejlepších RPG her. Po tom, co však studio přešlo pod společnost EA, kvalita rapidně poklesla. Nicméně titul Dragon Age: Dreadwolf byl oficiálně oznámen na The Game Awards v roce 2018 a od té doby dostáváme pouze kusé informace . Poslední update byl výše zmiňovaný teaser, který vyšel dnes. Co se z něj dozvídáme?

Thedas volá

I když vizuálně není ve videu mnoho, tento teaser obsahuje více substance než jakýkoli z předchozích teaserů dohromady. Ve videu můžeme vidět konkrétní regiony ve světě Dragon Age (také známé jako Thedas), o kterých jsme doteď pouze slyšeli nebo o nich četli, ale navštívit jsme je prozatím nemohli. Objevuje se tu Antiva, Rivain a Anderfels , s hlasy postav, které zastupují různé frakce, a se kterými se pravděpodobně setkáme ve hře. Poslední voice-over je trochu divný. Již víme, že hra se zaměří na boj s Dreadwolfem – tedy Solasem, známým také jako Fen'Harel, který se probudil ze svého dlouhého spánku, aby povýšil svůj elfí lid zničením bariéry mezi magickým a materiálním světem , což by vyhladilo každého, kdo není elf. Nicméně, když poslední hlas mluví o tom, jak celý svět pozná klid a pohodlí jeho vlády, nezní to jako Solas. Buď si BioWare na jeho postavu najal nového herce (a já upřímně doufám, že ne) nebo Dragon Age: Dreadwolf představí dalšího záporáka, proti kterému se budeme muset postavit. Pravděpodobně někoho, kdo bude jednat na Solasův pokyn.

Wishlist

Dragon Age: Dreadwolf se také objevil na stránkách digitálních obchodů. Na Steamu například naleznete popisek hry v češtině, který slibuje " energický svět nehostinných divočin, zrádných labyrintů a třpytivých měst, kde o kruté boje a tajná kouzla není nouze ". Bohužel však přichází s informací, že plná hra nebude disponovat českou lokalizací . I když to může být pro některé hráče zklamáním, není to příliš překvapivé, protože oficiální čeština byla dostupná pouze pro první díl série. Hru si také můžeme přidat do wishlistu.

Oznámení pro oznámení

Na konci teaseru je nám naservírovaná informace, že plné odhalení nastane v létě 2024. Co se však plně odhalí, je zatím neznámé. Dostaneme první pořádný trailer? Uvidíme konečně gameplay? Dozvíme se datum vydání hry? To je zatím ve hvězdách, přesto máme alespoň datum a slib něčeho, což je více než to, co jsme jako fanoušci měli posledních šest let.