Diablo IV: Očekávaná novinka od Blizzardu. Na čem ji spustíte?

Blizzard se nechal již dříve slyšet, že Diablo IV budeme moci otestovat ve dvou kolech. Otevřená beta bude k dispozici konkrétně od pátku 24. do neděle 26. března. V rámci předběžného přístupu k ní ale vybraní hráči získají přístup o týden dříve. Předběžný přístup k otevřené betě získají jedinci, kteří si hru již předobjednali.

Jak vypadají prozatímní dojmy? Recenzenti ji popisují jako narvanou obsahem, příběhem a možností customizace. Množství cut-scén, filmečků a dialogů je na diablovku až prý překvapivé. Největším překvapením byl obří rozvětvený dovednostní strom, který hráčům dá skutečnou svobodu při tvorbě vlastního charakteru, což je něco, co v Diablu prozatím hráči tolik neměli. Diablo nabídne celkem 5 hratelných povolání, přičemž každé bude mít zcela jiné útoky, zbraně, kouzla, vlastnosti i výbavu. Stále se dočkáme brutální rubačky démonů, na tomto se nic nezmění, avšak stávající systém se ze strany tvůrců dočká četných úprav, balancování a vylepšení... Nechtěný únik záběrů ze hry neminul ani Diablo 4. Na internet se dostaly dvě gameplay videa nesestříhaných záběrů, kde si každý může udělat vlastní obrázek o hře. I v této nedodělané fázi však působí skvělým dojmem a schytává jen pozitivní komentáře. Na vlastní kůži se o hratelnosti i novém grafickém zpracování můžeme přesvědčit v nadcházející betě.

A to nejdůležitější – na čem tuto herní pecku rozjedete? Vývojáři zveřejnili hardwarové nároky doporučené na FullHD gaming:

  • Operační systém: 64bitová verze Windows 10
  • Procesor: Intel Core i5-4670K nebo AMD R3-1300X a vyšší
  • Operační paměť: 16 GB RAM
  • Grafika: NVIDIA GeForce GTX 970 nebo AMD Radeon RX 470 a vyšší

O hraní ve 4k se zatím nemluví, lze tedy jen spekulovat. Tak co, jste připraveni na nálož grindu z pekla? Nebo si budete muset pořídit nový herní počítač či herní notebook, ať si Diablo 4 můžete zahrát?