Counter Strike 2 je na cestě! Co zatím o očekávané novince víme?

Counter-Strike 2 bude podle vývojářů největší technologický skok v historii této populární série, který zajistí mnoho novinek a aktualizací. V létě bude oficinální vydání, nicméně testeři už neúnavně pracují a věnují se všem chybám, které lze ve hře prozatím najít.

Jakých novinek či upgradů se tak dočkáme?

Dýmovnice, respektive jejich oblaka kouře, jsou nyní dynamické volumetrické objekty interagující s prostředím a reagující na světlo, střelbu a výbuchy. Změny chování kouře se promítají také do hratelnosti, jelikož kulky a výbušné granáty mohou oblaka krátce rozptýlit nebo rozšířit. Kouř se nově vyvalí z otevřených dveří a rozbitých oken, nezastaví ho schody, zaplní delší chodby a spojí se s dalšími oblaky. V enginu Source 2 se částice kouře přizpůsobují systému nasvícení, což dává vzniknout realističtějšímu světlu a barvám.

Srdcem hry Counter-Strike 2 je systém obnovování informací. Zatímco dříve servery získávaly informace o herním světě pouze v určitých časových intervalech, díky nové architektuře se o zahájení každého pohybu, výstřelu každé kulky i o odhození granátu hráči dozvídají okamžitě, což je velké zlepšení oproti předchozímu dílu. Aktualizace se dočkají i mapy. Kromě vylepšení nasvícení a viditelnosti hráčů se však nijak výrazně nezměnily. Nástroje a renderovací funkce enginu Source 2 budou dostupné také komunitním tvůrcům, kteří jistě ocení snazší navrhování i upravování map. A s vytvářením se samozřejmě pojí sdílení – ještě v rámci omezeného testování bude otevřen workshop. Vylepšený inventář vypadá lépe a jsou upgradované všechny základní zbraně. Co hráče nejvíce potěší je, že svůj dosavadní inventář si pohodlně přenesete do dalšího dílu.

Zvuky hry Counter-Strike 2 byly přepracovány, aby lépe odrážely okolní prostředí, byly jasně odlišitelné a šlo z nich vyposlechnout více informací. Plus byly vyváženy pro zajištění co nejlepšího zážitku.

Už se těšíte, až si zahrajete? Nažhavte svoje herní notebooky a herní počítače, novinka by měla dorazit již brzy.