Chystá se Kingdom Come 2?

Vzpomínáte si na ten nevinný tweet, který vyšel prvního dubna? Byl to obrázek s textem "konec", který pocházel z příběhového závěru Kingdom Come: Deliverance. Fanoušci si ale myslí, že Kingdom Come bude mít nejspíše pokračování.

Spekulace budou možná pravdivé

Warhorse Studios dnes oznámili, že přesně za týden, ve čtvrtek 18. dubna, večer v osm hodin, oznámí svou novou hru. Na obrázku je zobrazen kůň a nějaká postava, ale víc informací nebylo prozrazeno. Vzhledem k dřívějším prohlášením a pracovním inzerátům se spekuluje, že by mohlo jít o pokračování Kingdom Come: Deliverance. Otázkou však zůstává, kde se bude hra odehrávat. Jakou oblast českých dějin tentokrát navštívíme a jaké zajímavé události prožijeme?

Shrnutí prvního dílu

Kingdom Come: Deliverance hráče zavedl na výpravné dobrodružství v Čechách za posledních Lucemburků. Příběh začíná v roce 1403 ve Stříbrné Skalici poblíž řeky Sázavy. Jako syn vesnického kováře Jindřich musíte pomstít smrt svých rodičů a pomoci ubránit svou domovinu před dobyvačnými vojsky. Tehdejší Čechy byly proslulé vyspělou kulturou, bohatstvím stříbra a impozantními hrady. Avšak po smrti Otce vlasti, císaře Karla IV., se události rozvinuly a nakonec vedly k husitským válkám, které rozštěpily jednotu Svaté říše římské. Kingdom Come: Deliverance letos v únoru oslavilo své šesté výročí. Hra se prodala v počtu přesahujícím šest milionů kopií. Nedávno vyšla také na Nintendo Switch, a to včetně fanouškovského českého dabingu, který byl nejprve dostupný na PC.

Vysoká očekávání od Warhorse Studios

Po úspěchu Kingdom Come: Deliverance jsme zvědaví, jaký příběh a herní svět Warhorse Studios připraví tentokrát. Tato česká herní společnost, která vytvořila předchozí hru, se na trhu RPG her stala nezanedbatelnou silou. Jejich pečlivá práce na detailu, historická autenticita a obrovský herní svět udělaly z Kingdom Come: Deliverance hru, která si získala mnoho fanoušků po celém světě. Vývojářský tým Warhorse Studios, v čele s Vávrou, se skládá z talentovaných profesionálů, kterým záleží na kvalitě a autenticitě jejich her. Pracují zde lidé, kteří mají vztah k historii a jsou ochotni investovat čas do výzkumu a správné reprezentace herního prostředí. Díky jejich pracovitosti a vášni jsou schopni přinést hráčům hry s výjimečnými detaily a unikátním zážitkem.

S velkým očekáváním se těším na oznámení nové hry od Warhorse Studios. Doufám, že se opět dočkám fascinujícího příběhu, autentického prostředí a nádherné grafiky. Nezbývá než si počkat a mezitím žhavit herní počítač u jiných herních pecek.