Panasonic Lumix DMC-ZX3 Brown

Kompaktní fotoaparát s pokročilými funkcemi a stabilizátorem obrazu.

4 788,-
2 387,-Cena bez DPH
2 888,- Cena s DPH
Skladem na 1 pobočce
Brno
Výrobce:Panasonic
Kód:969140
Typ:předváděcí
Záruka:
24 měsíců
Fotografie má ilustrativní charakter.
Reklamace výměnou ZDARMA

Specialní doprodejová akce výrobce. Předváděcí modely se slevou až 70%.

Balení obsahuje: produkt, baterii a napájecí adaptér (kabel).
Balení neobsahuje: zbytek příslušenství uváděné výrobcem.


Digitální kompaktní fotoaparát Panasonic Lumix DMC-ZX3
Nezáleží na tom, zda se kocháte pohledem z právě zdolaného horského štítu, odpočíváte po náročné cyklotúře nebo se vrháte do víru velkoměsta. Přírůstek v řadě atraktivních foto&videoaparátů Lumix ZX s velkým zoomem v neobyčejně malém těle – Panasonic Lumix DMC-ZX3 – fotí na široko i na dálku a vy ho můžete mít u sebe, kdekoli se nacházíte. Ultratenké tělo s elegantním hliníkovým povrchem lehce vklouzne i do malé kapsy u košile, ale ve svém nitru ukrývá množství vyspělých funkcí navržených na míru těm, kteří žijí aktivně a své zážitky chtějí mít dokonale zdokumentované. Kvalitní objektiv s extrémně širokoúhlým ohniskem 25 mm a výkonným 8x optickým zoomem je jako stvořený pro fotografování nádherných krajinných scenérií i ruchu světových metropolí. Malý společník též nahraje vaše jedinečné životní momenty ve vysokém rozlišení HD a zcela tak nahradí videokameru. Zapomeňte na rozostřené záběry, které vznikají při velkém přiblížení. Funkce Inteligentního zoomu s pomocí technologie Inteligentního Rozlišení umožňuje dosáhnout 10x přiblížení při zachování kvality obrazu. Pokud to situace vyžaduje, použitím optického extrazoomu si svůj objekt dokážete zvětšit až 16,9násobně. Samozřejmou součástí výbavy ZX3 je oblíbený režim iA (Inteligentní Auto), který se šikovně postará o všechna nastavení a automaticky vybere nejvhodnější scénu. Vylepšený stabilizátor obrazu POWER O.I.S. zase zpevní každou roztřesenou ruku a odstraní případné problémy s nastavením zaostření a jasu. 

Panasonic Lumix ZX3 je jedním z nejrychlejších fotoaparátů na trhu, což z něj v kombinaci s rychlým startem činí ideální nástroj pro zachycování momentek. Je to přesně ten typ fotoaparátu, se kterým už fotografovi neunikne žádný okamžik, který by s ostatními fotoaparáty nebylo možné pohotově zachytit. Prostorný inteligentní LCD panel o velikost 2,7 palců nabídne i v tak malém těle dynamický obraz a jasný náhled. Ultrakompaktní fotoaparát má speciální hliníkový povrch, odolný proti otiskům prstů i ulpívání nečistot.

25mm širokoúhlý objektiv LEICA DC s 8x optickým zoomem a 10x Inteligentním zoomem
Panasonic Lumix DMC-ZX3 je vybaven kvalitním 25mm širokoúhlým objektivem LEICA DC VARIO ELMAR s 8násobným optickým zoomem (ekvivalent 25-200 mm na 35mm kinofilm). Kompaktní tělo obsahuje i výkonný CDD snímač s rozlišením 14,1 megapixelu. Objektiv je složen z devíti prvků v sedmi skupinách, obsahuje čtyři asférické čočky se šesti asférickými plochami.
Inteligentní zoom rozšiřuje přiblížení o 1,3násobek při zachování kvality obrazu a využití digitálního zoomu. Navíc je uživatelům k dispozici funkce extra optického zoomu, která dokáže zvýšit zvětšení až na 16,9x (při rozlišení 3 megapixely) využitím vysokého rozlišení CCD snímače.

Technologie Inteligentního Rozlišení v novém procesoru Venus Engine HD II
Rychlý a výkonný procesor Venus Engine HD zahrnuje novou technologii zpracování obrazu, která je označována jako „Inteligentní Rozlišení“. Tato technologie dokáže automaticky detekovat tři oblasti snímku – okraje, detailně prokreslené oblasti a oblasti mírné gradace – a ty posléze zpracovat do jasného a ostrého obrazu.
Inteligentní zoom prakticky rozšiřuje poměr zvětšení až na 1,3násobek uváděných hodnot při zachování kvality obrazu a dokonce při použití digitálního zoomu. Detaily snímků pořízených při vysoké citlivosti nastavení ISO se často ztrácejí v procesu potlačení obrazového šumu; technologie Inteligentního Rozlišení však dokáže i tyto detaily uchovat.
Procesor Venus Engine HD přináší souběžné zpracování obrazových signálů (multitasking) a superrychlou odezvu. Prodleva mezi stisknutím spouště a zachycením snímku je jen přibližně 0,005 vteřiny, takže není problém zachytit i bezprostřední momentky. Extrémní rychlost automatického zaostřování AF Sonic Speed dokáže zaostřit na snímaný předmět už v průběhu 0,26 vteřiny (širokoúhlé zobrazení) / 0,31 vteřiny (teleskopické zaměření), přičemž se přístroj uvede do chodu zhruba za 1,1 vteřiny. Vysokorychlostní procesor má vynikající energetickou účinnost a na jedno nabití baterie poskytuje možnost nasnímání 330 snímků.

Nová úroveň nahrávání videa a režim iA (Inteligentní Auto)
Vedle videonahrávek v počítačovém formátu motion JPEG dokáže model DMC-ZX3 pořizovat videoklipy i ve formátu AVCHD Lite, který je běžný pro televizory a jiné výrobky spotřební elektroniky. To oproti běžnému Motion JPEG nabízí téměř dvojnásobnou kapacitu doby nahrávky. Pansonic Lumix DMC-ZX3 je rovněž vybaven funkcí Dolby Digital Stereo Creator, která umožňuje pořizovat i audio nahrávky ve vysoké kvalitě. I v režimu nahrávání videozáznamů je k dispozici výkonný 8násobný zoom a oblíbená funkce iA (Inteligentní Auto). Optický stabilizátor obrazu POWER O.I.S. zároveň dokáže kompenzovat chvění ruky, a to i při použití vysokého přiblížení.
Nově přidaná funkce Střih videa (Video Divide) pak umožňuje pořízený záznam rozdělit na dvě části a nechtěnou část přímo ještě v přístroji zkrátit anebo přímo vymazat. Pro pořizování videozáznamů je uživateli k dispozici rovněž funkce Větrný filtr (Wind Cut), která dokáže účinně eliminovat rušivé zvuky větru.

Vylepšený stabilizátor obrazu POWER O.I.S. a technologie Inteligentního Rozlišení
Nová podoba stabilizačního systému POWER O.I.S. nabízí výrazně vyšší výkon a účinné odstranění nízkofrekvenčních vibrací. Snímky, které dříve nebylo možné kvalitně nafotit, nyní nepředstavují žádný problém. Funkce Rozpoznání tváří (Face Detection) si dokáže zapamatovat registrované tváře a na ně pak zaostřit.
Panasonic Lumix DMC-ZX3 je vybaven funkcí Inteligentního výběru scény, která dokáže automaticky vybírat ze šesti scénických režimů – Makro, Portrét, Krajina, Noční portrét a nově přidaný Západ slunce.
Systém QuickAF umožňuje uživateli udržet zaostření na konkrétní objekt v nahrávacím režimu ještě dříve, než domáčkne spoušť do poloviny. Všechny funkce se automaticky aktivují v režimu iA spolu s dalšími podpůrnými funkcemi jako AF Tracking (sledování fotografovaného subjektu a automatická úprava zaostření), inteligentní kontrola ISO nebo inteligentní expozice. To vše zaručí jasné a ostré fotografie v každé situaci.

2,7palcový inteligentní LCD panel s 230 000 body
Fotoaparát Panasonic Lumix DMC-ZX3 má zabudovaný 2,7palcový inteligentní LCD panel s 230 000 body. Jas panelu se upravuje automaticky (celkem má 11 úrovní) v závislosti na intenzitě okolního světla, čímž je zajištěna maximální možná viditelnost za všech podmínek. Velký panel zaručí vynikající úroveň detailu a uživatel má možnost ještě před fotografováním zkontrolovat nastavení automatického zaostřování.

Další možnosti fotozábavy
Bohatá nabídka scénických režimů reflektuje různorodost fotografických situací a umožňuje i natáčení videa. K dispozici je 28 režimů pro fotografii a 18 pro video – díky nim je natáčení doslova hračkou. Stávající scénické režimy obohatil ještě režim Vysoké Dynamiky (High Dynamic), který umožňuje zachytit scénu s upravenou expozicí.
K fotoaparátu lze dokoupit pouzdro (DMW-MCZX3) pro fotografování pod vodou a pořídit díky němu nádherné fotky pod vodní hladinou. Kromě běžných paměťových karet SD/SDHC podporuje DMC-ZX3 i SD formát nové generace se zvětšenou kapacitou s označením SDXC (SD eXtended Capacity).

Parametry a specifikace

Vnitřní paměť 
40 MB
Rozhraní 
USB, MiniHDMI 
Výbava 
Mikrofon 
Barva 
hnědá 
Typ foťáku 
Kompakt 
Typ karty 
SD/SDHC/SDXC 
Optický zoom 
8.00 ×
Rozlišení videa 
HD s rozlišením 1280 x 720 px
Rozlišení fotek 
14.1 Mpx
Vnitřní paměť
Vnitřní paměť:40 MB
Rozhraní
USB:1
HDMI: -
MikroUSB: -
MiniHDMI:1
MicroHDMI: -
MiniUSB: -
Výbava
GPS:Ne
Mikrofon:Ano
Barva
Barva:hnědá
Typ foťáku
Typ foťáku:Kompakt
Typ karty
SD:Ano
SDHC:Ano
SDXC:Ano
micro SD:Ne
micro SDHC:Ne
micro SDXC:Ne
Compact Flash:Ne
Memory Stick:Ne
Memory Stick Micro:Ne
Optický zoom
Optický zoom:8 ×
Rozlišení videa
Rozlišení videa:1280 x 720  px
Rozlišení fotek
Rozlišení fotek:14.1 Mpx
TOPlist