Fujifilm FinePix X100

Luxusní retro profi kompaktní fotoaparát, který nabídne to nejlepší co od kompaktu očekáváte.

24 990,-
12 388,-Cena bez DPH
14 990,- Cena s DPH
Skladem na 1 pobočce
Praha
Výrobce:Fujifilm
Kód:961223
Typ:předváděcí
Záruka:
24 měsíců
Fotografie má ilustrativní charakter.
Reklamace výměnou ZDARMA

Specialní doprodejová akce výrobce. Předváděcí modely se slevou až 70%.

Balení obsahuje: produkt, baterii a napájecí adaptér (kabel).
Balení neobsahuje: zbytek příslušenství uváděné výrobcem.


Objevte znovu svou lásku k fotografii.
Přístroj X100 se inspiroval krásou a formou klasických fotoaparátů minulosti. Kombinuje v sobě nejnovější technické digitální inovace v nádherném, tradičním těle, z nějž vyzařuje vysoká třída a prestiž.

V manuálních ovládacích prvcích se odráží estetika analogových filmových fotoaparátů. Jsou pečlivě navrženy tak, aby je fotograf při tvůrčím fotografování mohl snadno ovládat. Hodnotu clony, rychlosti závěrky a kompenzace expozice lze zkontrolovat dokonce ještě před zapnutím fotoaparátu.

Ergonomie konstrukce nabízí dokonalou rovnováhu mezi kompaktními rozměry a příjemnou obsluhou. Všechny ovládací prvky byly navrženy tak, aby fotografovi poskytly rychlý přístup ke změně clony, rychlosti závěrky a kompenzace expozice a umožnily mu tak maximální tvůrčí výraz s minimální námahou.

Horní ovládací panel a spodní deska fotoaparátu jsou odlity z hořčíkové slitiny (tlakovým litím), takže celé tělo je velmi přesné a pevné. Veškeré ovládací prvky na horním panelu jsou rovněž vyrobeny z kovu.

Nejvyšší kvalita vyzařuje z každého detailu. Povrch těla fotoaparátu tvoří kůže, která rovněž přispívá k maximálnímu zážitku z fotografování.

Nebudete ho chtít dát z ruky.

Dokonalá kombinace optického a elektronického hledáčku.
Unikátní hybridní hledáček společnosti FUJIFILM nemá konkurenci. Prvním fotoaparátem vybaveným tímto inovativním prvkem je právě FinePix X100.

Hybridní hledáček představuje kombinaci světelného okénkového optického hledáčku, jaký najdeme v nejlepších filmových – například kinofilmových či středoformátových – fotoaparátech, a elektronického hledáčkového systému, který se používá v digitálních fotoaparátech s pevným objektivem či bez sklopného zrcátka.

Konzervativní fotografové dávají přednost optickému hledáčku, avšak moderní elektronické displeje zobrazující informace, jako je rychlost závěrky, clona, vyvážení bílé, korekce expozice a ISO mohou být fotografovi významnou pomocí. Cílem nového hybridního hledáčku přístroje FinePix X100 je nabídnout to nejlepší z obou.

Díky integrovanému hranolu pro LCD panel o rozlišení 1 440 000 bodů na obrazovce optického hledáčku reverzního typu Galileo je hybridní hledáček schopen zobrazit fotografický rámeček a různá data. Samozřejmě jej lze využít i jako kvalitní elektronický hledáček pro komponování a prohlížení fotografií.

Díky možnosti okamžitě přepínat mezi optickým a elektronickým hledáčkem jednoduchým dotykovým ovladačem nabízí nový hybridní hledáček větší svobodu při komponování obrazu i samotném fotografování v široké škále náročných fotografických podmínek.

Vystavěný od základů: představujeme dokonalý objektiv FUJINON
FUJINON představuje mistrovský kousek optické technologie vytvořený a zkonstruovaný lidmi, kteří neuznávají nic jiného než dokonalost.

Nově vyvinutý objektiv nabízí ohniskovou vzdálenost 23 mm (ekvivalent kinofilmu: 35 mm), která vám umožní zachytit širokou škálu situací a přitom zachovává vysoké rozlišení a optickou kvalitu. Dále je vybaven velkou clonou F2, která nepřináší jen dostatečnou světelnost a vysokou citlivost na kontrast, ale dosahuje rovněž vysokého rozlišení při uzavření clony o 1 až 2 čísla.

Kromě uvedených vynikajících vlastností charakterizuje konstrukci objektivu asférická čočka, 9-lamelová clona a vestavěný ND filtr. Použití pevného objektivu o minimální délce nepřispívá jen ke kompaktním rozměrům tohoto modelu, ale zamezuje rovněž zasouvání objektivu při zapnutém přístroji.

Společnost FUJIFILM se rozhodla použít u fotoaparátu FinePix X100 objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností proto, že tato konfigurace konstatně zajišťuje vynikající obrazovou kvalitu ve všech ohledech; od mimořádného rozlišení a minimální aberace po vynikající množství světla v rozích snímku.

Objektiv FinePix X100 FUJINON skutečně představuje novou třídu.

Přináší vám nejvyšší obrazovou kvalitu
Společnost FUJIFILM přizpůsobila snímač CMOS o velikosti APS-C a rozlišení 12,3 megapixelů fotoaparátu FinePix X100; výsledkem je ideální kombinace s výkonovou charakteristikou objektivu 23 mm F2, který rovněž spolupracuje v tandemu s nově vyvinutým procesorem EXR.

Kombinace objektivu s pevnou ohniskovou vzdáleností, snímače s vysokou citlivostí (přibližně 10x vyšší než u běžného kompaktního fotoaparátu) a výkonného procesoru pořizuje snímky o mimořádně vysoké kvalitě v celém rozsahu citlivosti, jak při nízkých, tak vysokých hodnotách ISO.

 

Průkopníci technologie zpracování obrazu
Procesor EXR plně využívá vynikající obrazové vlastnosti objektivu FUJINON a citlivého snímače a dosahuje tak nejvyšší obrazové kvality ze všech dosud vyrobených fotoaparátů FinePix.

Vyspělý procesor EXR disponuje vylepšeným vysokým rozlišením, vysokou citlivostí, nízkou úrovní šumu a technologiemi pro široký dynamický rozsah. Rovněž rychleji reaguje při zpracovávání signálu.

Revizí všech aspektů od reakce po strukturu obvodů v rámci celého vývoje procesoru EXR dosáhla společnost FUJIFILM značného pokroku ve výkonnosti, jehož výsledkem je schopnost nabídnout citlivější a věrnější reprodukci obrazu.

Dále bylo v nově vyvinutém LSI vylepšeno grafické rozhraní (styl a vykreslování informací na LCD), čímž uživateli přináší lepší zážitek a zřetelnost zobrazovaných informací.

Parametry a specifikace

Vnitřní paměť 
20 MB
Rozhraní 
USB, MiniHDMI 
Výbava 
Mikrofon 
Barva 
stříbrná 
Typ foťáku 
Kompakt 
Typ karty 
SD/SDHC/SDXC 
Optický zoom 
1.00 ×
Rozlišení videa 
HD s rozlišením 1280 x 720 px
Rozlišení fotek 
12.3 Mpx
Vnitřní paměť
Vnitřní paměť:20 MB
Rozhraní
USB:1
HDMI: -
MikroUSB: -
MiniHDMI:1
MicroHDMI: -
MiniUSB: -
Výbava
GPS:Ne
Mikrofon:Ano
Barva
Barva:stříbrná
Typ foťáku
Typ foťáku:Kompakt
Typ karty
SD:Ano
SDHC:Ano
SDXC:Ano
micro SD:Ne
micro SDHC:Ne
micro SDXC:Ne
Compact Flash:Ne
Memory Stick:Ne
Memory Stick Micro:Ne
Optický zoom
Optický zoom:1 ×
Rozlišení videa
Rozlišení videa:1280 x 720  px
Rozlišení fotek
Rozlišení fotek:12.3 Mpx
TOPlist