Lenovo Thinkpad T60

Intel CoreDuo T2400 1.83 GHz, 2048 MB, 160 GB HDD, DVD-ROM, Intel Graphics Media Accelerator 950, 14.1 palců 1400 x 1050 px, Windows 10 Home

2 920,-Cena s DPH
2 413,- Cena bez DPH
Dostupnost
Centrální sklad do 2 pracovních dnů
Brno / O. Ševčíka do 2 pracovních dnů
Ostrava skladem 1 ks
Praha do 2 pracovních dnů
Výrobce:Lenovo
Kód:1074860
Typ:repasované
Záruka:
24 měsíců
 • poslední kus
  Fotografie má ilustrativní charakter.

  Šasi IBM/Lenovo T60 už od prvního pohledu vzbuzuje dojem preciznosti a kvality a marně byste na něm hledali nějakou nesrovnalost. Na dotek Vás možná překvapí svým náznakem kovové chladnosti kryt displeje.  Jde o slitinu hořčíku, která spolu s decentními, avšak velmi solidními ocelovými panty dodává celému víku na odolnosti. Dolní strana notebooku je vyrobena ze speciálního plastu, který je vyztužen (a odlehčen) uhlíkovými vlákny.

  Co se rozmístění a výbavy konektorů týče, najdeme zde vše, co od třídy lehce přenosných manažerských notebooků čekáme. Konektory jsou po těle přístroje rozsety celkem logicky, za zmínku stojí dvířka u šachty, jež pojme jednu PC Card Type II a jednu ExpressCard/54. Ta sice nejsou dělená, ale rozhodně lepší než záslepka, která se ztrácí častěji, než by bylo příjemné. Konektor sluchátek najdeme tradičně pohromadě s line IN vstupem, a to na levé straně přístroje.

  Porty USB 2.0 jsou rozděleny po obou stranách přístroje. Dva jsou na pravé straně hned za dvířky optické mechaniky. Třetí port USB je na levé straně, kam je také soustředěn zbytek rozhraní, tzn. konektor pro externí monitor, modem a LAN.

  Na spodní straně najdeme kromě úchytu baterie ještě dokovací konektor s PCI-Express sběrnicí a také dvě celkem nenápadné dírky, které slouží jako vyústění odtokového kanálku vedoucího pod klávesnicí pro případ vylití tekutiny na nebohý přístroj.

  Optická mechanika je na pravé straně. Mechanika je zasunuta v UltraBay Slim, což je šachta, do které můžete dokoupit například náhradní baterii, nebo další pevný disk a za provozu jimi mechaniku nahradit.

  Jak již bylo řečeno, panty jsou ocelové a kryt víka ze směsi hořčíku. Manipulace s ním je příjemná, víko je velmi pevné a drží perfektně svojí polohu. V zavřeném stavu jistí kryt dva zámečky, které jsou ovládány jediným posuvníkem v pravé části čelní strany víka.

  T60 stejně jako většina ostatních ThinkPadů disponuje ThinkLight, což je bílá LED umístěná v horním okraji víka tak, aby osvětlovala klávesnici. Uživateli tak odpadá nutnost používat externí USB lampičky, pokud chce pracovat po tmě. Spouští se kombinací funkční klávesy.

  Ovládání T60 je vesměs příjemnou záležitostí, ale není dokonalé. Barva popisek klávesnice je standardně bílá a speciální funkce, které fungují po stisknutí tlačítka Fn, modré.

  Mezi kladné stránky patří například rozdělení kláves F1-F12 do skupinek po čtyřech či dvouřádkový Enter. Při psaní na T60 máte ruce opřené v podstatě pohodlně.

  Vedle klávesnice nabízí notebook samozřejmě také Touchpad, a jak je tomu tradičně u modelů značky IBM, k tomu i TrackPoint, známý to "červený čudlík uprostřed klávesnice". Celkem tak zde najdete tzv. ThinkPad UltraNav, jak výrobce pojmenoval soubor TouchPadu, TrackPointu a tlačítek, která ho doplňují. Podle libosti můžete samozřejmě jednotlivá zařízení vypínat nebo zapínat. Kouzlu TrackPointu určitě podlehnete během chvíle používání.

  Model disponuje čipsetem Intel 945 GM  (to znamená verze s integrovaným grafickým akcelerátorem GMA 950). ThinkPad T60 je vybaven procesorem CoreDuo T2400 s frekvencí 1,83 GHz.

  Operační paměť v T60 je typu DDR2 s kapacitou 2048 MB. K dispozici jsou celkem dva sloty, teoretické maximum RAM v notebooku jsou 4 GB.

  Pevný disk má kapacitu 160 GB a připojen je přes rozhraní SATA. Harddisk je několikanásobně chráněn proti poškození fyzickými vlivy. Jednak je tu Active Protection System, který pomocí integrovaných senzorů pohybu HDD může v případě, jenž vyhodnotí jako kritický, aretovat rameno, které normálně sbírá a zapisuje data na plotny, a předejít tak jejich poškození. Potom je tu ještě speciální pouzdro, ve kterém je pevný disk uložen. Navrchu je hořčíkové a vevnitř měkčené.

  Optická mechanika je typu DVD-ROM/CD-RW, takže zvládne číst a vypalovat CD media a číst DVD media.

  O bezdrátovou konektivitu řady T60 je komplexně postaráno Wi-Fi adaptérem a/b/g s anténou skrytou za displejem. Kabelové připojení má na starosti Gigabit Ethernet a přítomen je i standardní modem.

  Displej je velikosti 14'' TFT a nabízí rozlišení SXGA+ – tedy 1400 x 1050 bodů. O grafický výkon se pak stará integrovaná grafická karta Intel GMA 950.

   

  T60 není konstruován jako vyloženě multimediální notebook, ale pokud je potřeba, ujme se této funkce s gustem. Dva reproduktory s výkonem 1W spolu s Intel High Definition Audio se starají o zvukovou reprodukci. Reproduktory jsou na notebook kvalitní a ani na nejvyšší hlasitost nevyluzují žádné nepatřičné zvuky. Zpracování hlubokých tónů je na běžné úrovni této třídy. Ovládat hlasitost lze tlačítky Volume UP/DOWN a Mute vlevo nad klávesnicí, která fungují perfektně, i když je počítač silně vytížen. T60 nabízí také integrovaný mikrofon, který je umístěn na levém kraji pod klávesnicí.

   

  Teplo je z těla notebooku odváděno otvorem v zadní části levé strany a chladný vzduch je nasáván zezadu a nikoli zespoda, jak je tomu dnes běžně. Toto řešení nabízí příjemnější práci s počítačem na klíně a přitom relativně malý nasávací otvor stačí k nasátí vzduchu pro chlazení celého systému.

   

  Produkt spadá do B kategorie - může obsahovat drobné kosmetické vady nebo částečná funkční omezení. Pro více informací můžete kontaktovat svého prodejce zařízení.

  Parametry a specifikace

  Procesor 
  Intel CoreDuo T2400 1.83 GHz 
  Operační paměť 
  2048 MB DDR2 
  Pevný disk 
  160 GB HDD 
  Optická mechanika 
  DVD-ROM 
  Grafická karta 
  Intel GMA 950 
  Displej 
  14.1" LCD SXGA+ s rozlišením 1400 x 1050 - matný 
  Operační systém 
  Windows 10 Home 
  Rozhraní 
  3xUSB 2.0, VGA, LAN 
  Výbava 
  WiFi, čtečka karet 
  Barva 
  černá 
  Procesor
  Výrobce:Intel
  Modelová řada:CoreDuo
  Typ:T2400
  Frekvence:1.83 GHz
  Počet jader:2
  Operační paměť
  Celková kapacita:2 048 MB
  Typ:DDR2
  Pevný disk
  Kapacita HDD:160 GB
  Kapacita SSD: -
  Celková kapacita:160 GB
  Typ:HDD
  Optická mechanika
  Typ:DVD-ROM
  Grafická karta
  Výrobce:Intel
  Modelová řada:Graphics Media Accelerator
  Typ:950
  Vlastní paměť: -
  Druh:sdílená
  Displej
  Úhlopříčka:14.1 palců
  Rozlišení:1400 x 1050  px
  Povrch:matný
  Dotykový:Ne
  Operační systém
  Výrobce:Microsoft
  Název:Windows 10 Home
  Rozhraní
  USB 2.0:3
  USB 3.0: -
  USB 3.1 Type-C: -
  MiniDisplayPort: -
  DisplayPort: -
  HDMI: -
  DVI: -
  VGA:1
  COM: -
  RJ45:1
  Výbava
  Čtečka otisků prstů:Ne
  Čtečka paměťových karet:Ano
  3G modem:Ne
  Numerická klávesnice:Ne
  Webkamera:Ne
  Wifi:Ano
  Barva
  Barva:černá